محل تبلیغات شما

نتایج جستجو برای عبارت :

میوم روده ازطریق تأثیر روی متابولیت ها با خواب فرسوده ارتباط دارد

یکی از پیامدهای سلبی سلامتی متعددی که ممکن است براثر تغییر در میوم روده ایجاد شود، کاهش کیفیت رويا است. حال معاینه ی جدید پژوهشگران دانشگاه تسوکوبا تو ژاپن مناسبت میان چونی رويا و دگرگونی در جامعه ی باکتریایی ساکن در دستگاه گوارش را آشکار می کند. این معاینه اطلاعات بیشتری درباره ی این ارتباط ارائه و توضیح می دهد که چگونه کاهش تنوع میوم روده داخل موش ها می تواند به اختلال خواب منجر شود.جدیدترین پژوهش انجام شده داخل دانشگاه تسوکو
سلامت روده چگونه بر شما تأثير می گذارد ؟
 
میوم رودهپیچیدگی باورنکردنی روده و اهمیت آن برای سلامتی کلی ما موضوعی است که باعث افزایش تحقیقات در جامعه پزشکی می شود. مطالعات بیشمار در دو دهه گذشته ارتباط بین سلامت روده و سیستم ایمنی بدن ، خلق و خوی ، سلامت روان ، بیماری های خود ایمنی ، اختلالات غدد درون ریز ، شرایط پوستی و سرطان را نشان داده است.
در یک زمان ، سیستم گوارش ما یک سیستم بدن نسبتاً "ساده" در نظر گرفته می شد ، که اساساً از یک لوله ط
ارتباط سلامت روده با مغز در چیست
محققان با بررسی تاثیر سلامت روده و عملکرد مغزی به نتایج جالبی درباره
ارتباط سلامت روده  سلامت مغز رسیدند و مشخص شد روده انسان به دلیل وجود
باکتری زیاد عامل تعیین کننده ای برای ابتلا به بیماری های مختلف در بدن
است.

ارتباط سلامت روده و مغز
 آنها در واقع این نقش تعیین‌کننده را به
باکتری‌ها نسبت می‌دهند.بر اساس مطلبی که دویچه‌وله به تازگی منتشر کرد: هر
انسان حدود دو کیلو از این باکتری‌ها را در خود حمل می‌ک
فیبروم های بزرگ
دکتر آزیتا ناصری، متخصص ن و زایمان در پاسخ به این پرسش به ميوم های رحمی که در اصطلاح عامیانه به نام فیبروم شناخته می شوند به عنوان یکی از دلایل شایع در انجام
 هیسترکتومی اشاره می کند و می گوید: فیبروم ها که معمولا در خانم های بالای 35 سال ایجاد می شوند رويش های اضافه ای از بافت عضلانی رحم هستند .
زمانی که ميوم در جایی از رحم قرار گرفته است که به خونریزی غیرطبیعی منجر می شود یا آن قدر بزرگ است که به اندام های مجاور در شکم و لگن م
انسداد روده چیست و چه عوارضی دارد ؟
 
 
علل
علائم
تشخیص
رفتار
عوارض
انسداد روده چیست؟
انسداد روده یک وضعیت بالقوه جدی است که در آن روده مسدود می شود. انسداد ممکن است جزئی یا کامل باشد ، در یک یا چند مکان اتفاق می افتد. هم روده کوچک و هم روده بزرگ به نام روده بزرگ می توانند مبتلا شوند. هنگامی که انسداد رخ می دهد ، غذا و نوشیدنی نمی توانند از بدن عبور کنند. موانع جدی هستند و باید سریعاً درمان شوند. آنها حتی ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشند.
عل
درمان ورم روده قناری و رگ سیاه
                               
 بیماری ورم روده ورگ سیاه
یکی از شایع ترین بیماریها بین پرورش دهنده ها که اکثراً باهاش مواجه میشن بیماری ورم روده هست. 
این بیماری بصورت یک رگ سیاه از زیر جناق قناری تا مقعد کشیده میشه که در صورت حاد با لمس کردنش برآمدگی رگ حس میشه.
ادامه مطلب
بین یادداشت های فیسبوک دو سال پیش، حس و حال این یکی را بیشتر از همه یادم مانده بود، آن شب را و باران پشت شیشه ها و توی چشم هایم را: 
⛈تابلوی رستوران بلوط.چرم دلتا.فست فود عطاویچ.کت و شلوار ایران مهرکالای خواب ازدیلیک از برابر چشم هام می گذرند
وقتی عقب یه تاکسی فرسوده که راننده با شش بار استارت زدن و چهار تا توکل به خدا و این ماشین چقدر امروز ما رو اذیت کرد!» روشنش کرده، خوابت برده باشه، هربار که میزنه رو ترمز، چشمات باز میشن و تنها چیزایی
 
ول این که شیوع آن زیاد است؛ مثلا تعداد بیشتری از مردم درگیر سرطان کلون به نسبت سرطان کیسه صفرا می‌شوند. بر طبق آمار‌های رسمی سالانه بیش از یک میلیون نفر در جهان به سرطان روده مبتلا می‌شوند که سالانه به این مقدار افزوده می‌شود. در ایالات متحده سالانه بیش از ۱۵۰ هزار مورد جدید سرطان روده بزرگ کشف که حدود ۴۵ هزار مورد آن منجر به مرگ و میر می‌شود. همجنین شیوع آن در مردان بیش از ن بوده و در بیشتر موارد در افراد بالای ۵۰ سال رخ می‌دهد.
راه‌ه
بر اساس آمارهای وزارت بهداشت، دومین علت مرگ ایرانی ‌ها سرطان است و سالانه 56 هزار نفر بر اثر ابتلا به سرطان فوت می ‌کنند.


به گزارش : آنچه اهمیت موضوع را پر رنگ می‌ کند، ابتلای تعداد زیادی از این افراد به سرطان ‌های دستگاه گوارش است که در این میان سرطان معده در رتبه نخست و پس از آن سرطان روده در رتبه دوم قرار دارد.
ادامه مطلب
کولیت روده یا به طور کلی بیماری های التهابی روده، معمولا باعث مرگ بیمار نمی شوند ولی هنگامی که التهاب آنقدر زیاد شود که تمام روده را درگیر کرده و بدن بیمار به دارو جواب نداد، نیاز به عمل جراحی می باشد. در این حالت اگر بیمار از جراحی صرف نظر کند در عرض چند روز ممکن است جان خود را از دست بدهد.
این بیماری اگرچه درمان قطعی ندارد اما با مصرف دارو قابل کنترل است و می توان جلوی عوارض آن را گرفت. از آنجایی که کولیت روده دائما خاموش و فعال می شود، بیمار ن
1-چیزی که در روده ی شما است، بر اندازه روده تاثیر میگذارد
تحقیقات جدید منتشر شده در مجله ی Science نشان میدهد که میکروبهای روده نقش مهمی در چاقی ایفا میکنند. بااینحال محققان هنوز مطمئن نیستند که تاثیر آنها بر متابولیسم مواد غذایی چیست.
برای انجام یک مطالعه، موشها بصورت ژنتیکی بدون باکتریهای روده طراحی شده بودند. به نیمی از آنها باکتریهای افراد چاق و نیمی دیگر باکتریهای افراد لاغر داده شد. موشهایی که باکتریهای افراد چاق را دریافت کرده بودند اضا
خرید باطری فرسوده
کسانی که با باطری سروکار دارند اطلاع از قیمت باطری فرسوده برایشان بسیار مهم است ،  برای اینکه تمامی قیمت های باطری فرسوده را بدانید میتوانید به سایت باطری آنلاین برويد و از قیمت باطری فرسوده با خبر شوید.
باطری فرسوده چیست؟
کلا باطری نیرومحرکه خودرو است  و انرژی لازم را برای روشن شدن و راه اندازی و حرکت آن محیا میکند. وقتیکه طول عمر باطری به پایان میرسد، باطری خراب میشود و تبدیل به باطری فرسوده می شود.
خریداری باطری فرس
خرید باطری فرسوده
کسانی که با باطری سروکار دارند اطلاع از قیمت باطری فرسوده برایشان بسیار مهم است ،  برای اینکه تمامی قیمت های باطری فرسوده را بدانید میتوانید به سایت باطری آنلاین برويد و از قیمت باطری فرسوده با خبر شوید.
باطری فرسوده چیست؟
کلا باطری نیرومحرکه خودرو است  و انرژی لازم را برای روشن شدن و راه اندازی و حرکت آن محیا میکند. وقتیکه طول عمر باطری به پایان میرسد، باطری خراب میشود و تبدیل به باطری فرسوده می شود.
خریداری باطری فرس
خرید باطری فرسوده
کسانی که با باطری سروکار دارند اطلاع از قیمت باطری فرسوده برایشان بسیار مهم است ،  برای اینکه تمامی قیمت های باطری فرسوده را بدانید میتوانید به سایت باطری آنلاین برويد و از قیمت باطری فرسوده با خبر شوید.
باطری فرسوده چیست؟
کلا باطری نیرومحرکه خودرو است  و انرژی لازم را برای روشن شدن و راه اندازی و حرکت آن محیا میکند. وقتیکه طول عمر باطری به پایان میرسد، باطری خراب میشود و تبدیل به باطری فرسوده می شود.
خریداری باطری فرس
میکروبهای کوچک موجود در معده و روده ی شما میتوانند تفاوتهای مثبت و بزرگی در بدن، مغز و سیستم ایمنی شما ایجاد کنند. درحال حاضر ۱۰۰ تریلیون باکتری در بدن شما و اطراف آن زندگی میکند. تخمین زده میشود که همیشه در روده ی هر انسان حدود ۴۰۰-۹۰۰ گرم باکتری وجود دارد؛ اما نگران نباشید چون این چیز بدی نیست! این ارگانیسم ها نقش مهمی در سلامتی و طول عمر شما ایفا میکنند. دقت کنید میکروب ۴ نوع دارد و یکی از انواع آن، باکتری می باشد اما بیشتر مواقع این دو بجای
ایسکمی روده هنگامی اتفاق می افتد که جریان شریان های اصلی که منبع تامین خون روده ها هستند، متوقف شود. در واقع اگر به دلیل انسداد روده جریان خون به روده نرسد، این عارضه به وجود می آید. ایسکمی هم برای روده بزرگ و هم برای روده کوچک می تواند اتفاق بیفتد. این بیماری بسیار جدی و خطرناک بوده و در موارد شدید، باعث می شود جریان خون به روده قطع شود و منجر به مرگ شود. اما خوشبختانه این بیماری گوارشی هم اکنون قابل درمان است (از طریق برگرداندن جریان کافی خون)
بر اساس روایات خواب بر هفت قسم است که بعضی از انها مورد مذمت است :1- خواب غفلت؛ و آن خوابیدن در مجلس ذکر است2- خواب شقاوت؛ و آن خوابیدن در وقت صبح است3- خواب عقوبت؛ و آن خواب در وقت نماز است4- خواب لعنت؛ و آن خوابی است بعد از نماز صبح
 
 
شاید از بیماری کرون شنیده باشید یا حتی تجربه دست اول را با آن تجربه کرده باشید. بیشتر افراد تصور می کنند از این بیماری التهابی روده رنج می برند که نه تنها بر عملکرد روده شما بلکه در هر نقطه ای از دستگاه گوارش نیز تأثير می گذارد. ما هنوز دلایل بروز این بیماری را نمی دانیم. این شرایطی است که به اشتباه سیستم ایمنی بدن ما را مورد حمله قرار داده و بافت های سالم را از بین می برد. التهاب مزمن می شود و دیواره های روده را تحت تأثير قرار می دهد. امی
یبوست به حرکات روده ای گفته می شود که نادر است و یا این که عبور آنان طاقت فرسا است . مدفوع اکثر اوقات دشوار و کم آب است . علامتها دیگر ممکن است دربرگیرنده دل درد , نفخ و شم نظیر این که فرد کاملا از تلاش روده عبور نکرده باشد . عارضه ها ناشی از یبوست ممکن است مشتمل بر بواسیر , شقاق مقعد یا این که انقباض مدفوع باشد . فرکانس ارگانیک جنبش روده در بزرگسالان در میان سه نفر طی روز و سه در هفته است . نوزادان معمولاً روزمره سه عدد چهار جنبش روده دارا هستند , در
 
 حرکت آرام روده ها، علاوه بر ایجاد یبوست ، می تواند باعث نفخ و حرکات دردناک روده نیز شود. در مورد آن و نحوه درمان آن در این مقاله بیشتر بدانید.
یبوست و حرکت آرام روده ها باعث هضم و یبوست آهسته در افرادی که از آن رنج می برند ، می باشد. این بیماری معمولاً با تغییرات ترشحی روده انجام می شود و باعث می شود حرکات روده کندتر از حد نرمال شود و این باعث می شود مدفوع سخت شود و باعث دفع مدفوع شود .
به طور کلی ، یبوست حمل و نقل کند می تواند دلایل زیادی داش
یکی از اختلالات شایع هنگام خواب، آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب است. اختلال آپنه خواب باعث به هم خوردن چرخه خواب و بیداری می‌شود و تأثير زیادی بر عملکرد روزانه افراد می‌گذارد. آپنه خواب در بیماران قلبی می‌تواند باعث مرگ ناگهانی در طول خواب شود. اختلال در خواب باعث می‌شود فرد در طول روز احساس خستگی کرده و بازدهی لازم را نداشته باشد. از طرفی کم خوابی بر خلق فرد نیز تأثير می‌گذارد. آپنه خواب در هر سنی احتمال بروز دارد. آگاهی از نشانه‌ها، عوا
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که برخی از امواج مغز می‌توانند آن را هنگام خواب پاکسازی کنند 
به گزارش نیوساینتیست، به نظر می‌رسد امواج حاصل از فعالیت الکتریکی مغز، عناصری را که می‌توانند به سلول‌های مغز آسیب برسانند، هنگام خواب از بین می‌برند و مغز را پاکسازی می‌کنند. این فرآیند می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های تخریب‌کننده عصب مانند آایمر داشته باشد. 
"لائورا لویس"(Laura Lewis)، پژوهشگر "دانشگاه بوستون"(BU) و سر
موارد مصرفبیزاکودیل در یبوستهای مزمن، بواسیر و آماده‌سازی روده برای کولونوسکوپی یا جراحی استفاده می‌شود.
مکانیسم اثربیزاکودیل یک ملین تحریک‌کننده تماسی است که به صورت شیاف مستقیماً بر روي مخاط روده بزرگ اثر گذاشته و حرکات دودی طبیعی در سر تا سر روده بزرگ ایجاد می‌کند. جذب این دارو بسیار ضعیف می‌باشد. بیزاکودیل در تماس با مخاط یا انشعابات تحت مخاطی روده بزرگ، انتهاهای عصبی حسی را تحریک نموده و ایجاد رفلکس‌های پاراسمپاتیک می‌نماید و
 دانلود پاورپوینت سندرم روده ی تحریک پذیر (IBS)
 
عنوان فایل : دانلود پاورپوینت سندرم روده ی تحریک پذیر (IBS)
حجم فایل : 1 مگ
توضیحات :
نوعی اختلال در عملکرد روده است که با درد مزمن در ناحیه شکم، احساس ناراحتی، نفخ و تغییرات در عادات روده‌ای، بدون هرگونه علت ارگانیک دیگری، مشخص می‌شود. اسهال یا یبوست می‌توانند علامت غالب باشند که ممکن است به صورت متناوب ظاهر شوند.
این مجموعه شامل
پاورپوینت سندرم روده ی تحریک پذیر (IBS) در 24 ص
فهرست :
IBSتعریف
تاریخ
خرید ضایعات باطری
کسانی که کارشان مرتبط با باطری فرسوده است، دردانستن قیمت باطری فرسوده بیشتر جویا هستند تا بتوانند به بهترین قیمت و بالاترین میزان آن را به فروش برسانند.
برای دریافت قیمت اصلی باطری فرسوده می توانید به سایت باطری آنلاین رجوع کنید و بصورت آنلاین از قیمت باطری باخبر شوید .
قیمت باطری فرسوده
باطری کهنه یک منبع درآمد برای افراد و شرکت کارخانه میباشد . قیمت روز باطری کهنه یا باطری فرسوده برای این قشر خیلی مهم است.
عوامل تاثی
خرید ضایعات باطری
کسانی که کارشان مرتبط با باطری فرسوده است، دردانستن قیمت باطری فرسوده بیشتر جویا هستند تا بتوانند به بهترین قیمت و بالاترین میزان آن را به فروش برسانند.
برای دریافت قیمت اصلی باطری فرسوده می توانید به سایت باطری آنلاین رجوع کنید و بصورت آنلاین از قیمت باطری باخبر شوید .
قیمت باطری فرسوده
باطری کهنه یک منبع درآمد برای افراد و شرکت کارخانه میباشد . قیمت روز باطری کهنه یا باطری فرسوده برای این قشر خیلی مهم است.
عوامل تاثی
معابر  فرسوده شهر زرند به زودی آسفالت خواهند شد 
 معاون فنی و شهرسازی شهرداری زرند از آغاز فاز سوم آسفالت معابر شهر زرند ظرف دو هفته اینده خبر داد .
به گزارش ندای زرند  مهندس احسان نوذری با اعلام این خبرگفت:طی قراردادی که با پیمانکار در سال 97بسته شده بود توانستیم بیش از 260هزار متر مربع از معابر شهر را زیر پوشش آسفالت ببریم.
مهندس نوذری در ادامه به آغاز فاز سوم اسفالت معابرشهر زرند اشاره کرد و گفت: این طرح نیز به زودی و در معابر فرسوده شهر زرند
باتری فرسوده موتور سیکلت
باتری فرسوده موتور سیکلت
انواع باطری فرسوده
باطری یو پی اس فرسوده
باطری مستعمل
باطری ژله ای فرسوده
باطری کتابی
باطری مستهلک
باتری اتمی
باتری اسیدی
باتری سیلد
باتری انرژی خورشیدی
باطری موتور سیکلت فرسوده
باتری موتور سیکلت ازنوع کوچک
1.باتری های12 ولت اسیدی
2. UPS
که از2 آمپر تا 12 آمپر بسته به نوع موتور سیکلت مورد استفاده قرار می گیرد.
نحوه محاسبه قیمت ضایعات باتری موتور سیکلت :
مانند باتری های  UPS برحسب آمپر ساعت و کیل
مشکلات خواب بسیار شایع است. حدود 25 درصد از کودکان سالم زیر سن سالگی مشکلات خواب دارند و 80 درصد از نوجوانان خواب کافی ندارند.
ممکن است یکی از علت های بی خوابی کودکان عدم تمرکز خواب باشد ،به این معنی که کودک مبتلا به ADHD باشد به معنی اختلال عدم توجه و عدم تمرکز که سبب اختلال خواب می گردد و فوق تخصص نوزادان با دارو های روانپزشکی و رفتار درمانی و بازی درمانی ،اختلالات خواب را درمان می کنند . در نتیجه اختلال خواب ارتباط قوی با اختلال تغذیه کودکان د
 
در اینبخش تعبیر خواب همسر و زن را مرور می‌کنیم. دیدن همسر در خواب بیشتر بـه شغل، ثروت و خواسته های درونی تعبیر شده اسـت، این کـه همسر خودرا در خواب ببینید خوابی نیکو محسوب می شود اما همانگونه کـه خودتان هم می‌دانید نوع خواب، مکان و موقعیتی کـه در آن قرار می‌گیرید می تواند تعبیر را تا حد زیادی تغییر دهد. در ادامه تمامی تعابیر در مورد خواب همسر و زن را بررسی می‌کنیم.
 
ادامه مطلب
باتری فرسوده موتور سیکلت
باتری فرسوده موتور سیکلت
انواع باطری فرسوده
باطری یو پی اس فرسوده
باطری مستعمل
باطری ژله ای فرسوده
باطری کتابی
باطری مستهلک
باتری اتمی
باتری اسیدی
باتری سیلد
باتری انرژی خورشیدی
باطری موتور سیکلت فرسوده
باتری موتور سیکلت ازنوع کوچک
1.باتری های12 ولت اسیدی
2. UPS
که از2 آمپر تا 12 آمپر بسته به نوع موتور سیکلت مورد استفاده قرار می گیرد.
نحوه محاسبه قیمت ضایعات باتری موتور سیکلت :
مانند باتری های  UPS برحسب آمپر ساعت و کیل
عوارض جانبی مصرف سبوس برنج و محدودیت ها
 
 
مصرف سبوس برنج به صورت خوراکی برای افرادی که مبتلاء به زخم معده و روده و کولیت عصبی روده هستند مضر است.
مصرف سبوس برنج به صورت خوراکی برای ن باردار ، شیرده ،نوزادان و کودکان توصیه نمی شود.
مصرف زیادی آن باعث انسداد روده ، التهاب دیورتیکول روده و اسهال می شود.
توصیه می شود که مایعات و آب زیاد پس از مصرف سبوس برنج نوشیده شود.
برای شستشوی پوست و موی سر با محلول سبوس برنج ۲۴ ساعت قبل کمی از محلول را روي
تعبیر خواب آتش | دیدن آتش در خواب چه تعابیری دارد؟ 
در اینبخش انواع تعبیر خواب آتش را مرور می‌کنیم. دیدن آتش در خواب بیشتر بـه خطرات احتمالی در زندگی تعبیر شده اسـت. این خطر میتواند یک دعوا، بیماری یا مال حرام باشد، معبران مسلمان خواب آتش را خوب نمیدانند و معبران غربی و شرقی هم این خواب آتش را اعلام هشداری میدانند کـه از درون بشما منتقل میشود، در ادامه تمامی تعابیر مربوط بـه خواب آتش را بررسی می‌کنیم.
 
ادامه مطلب
یکی از نشانه های آرامش در زندگی پر استرس امروز خوش بینی ست. افراد خوشبین از استرس و اضطراب کمتری برخوردار هستند. مطالعات نشان می دهد افرادی که خواب طولانی تر و عمیق تری دارند خوشبین تر نیز هستند و علائم بیخوابی و مشکلات خواب در آن ها کم تر دیده می شود.
دریافت
 
 در طی یک تحقیق طولی ارتباط قابل توجهی بین این صفت خلقی و خصایص گوناگون خواب یافت شده است.
در این تحقیق یک پرسشنامه 10 سوالی در اختیار مراجعین قرار گرفته و امتیاز دهی از 6 تا30 داده شده است.
 
اگر به خواب زمستانی فرو رفته بودم الان ۹ روز بود که از جهان بی خبر بودم.از این جهان پر آشوب و دل آشوب و از خودم که دارم با دنده ی سنگین، کامیون قرمز و فرسوده ی جسم و جانم را از سربالایی های از خدا بی خبر بالا می کشم.اگر نوک انگشتهایم را از روي پدال بردارم دیگر نیازی نیست به خواب زمستانی خرس ها و درختها غبطه بخورم.اما باید از نوک انگشتهایم خواهش کنم ادامه بدهند شاید بعد از این همه سربالایی یکی با سورتمه آمده باشد دنبالم مثل لوسیَن که آنِت  را
ایسکمی روده شامل شرایط مختلفی است که در اثر قطع و یا کاهش جریان خون رسانی به روده به علت انسداد رگ خونی و شریان ها ایجاد می شود. ایسکمی روده می تواند بر روده کوچک، روده بزرگ یا هر دو تأثير بگذارد. ایسکمی روده یک بیماری جدی و مهلک است که می تواند باعث درد شدید شود و عملکرد طبیعی روده را دشوار کند. در موارد شدید، قطع جریان خونرسانی به روده می تواند به بافت روده آسیب برساند و خطر مرگ را درپی دارد. ایسکمی روده قابل درمان است ولی باید سریعاً مورد معا
یا میوم روده سبب تشدید کبدچرب می‌شود؟/ دکتر محمدرضا زالی: برای حفظ سلامتی خود، غذای کمتری مصرف کنید
ایسنای علوم پزشکی تهران – رییس پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این سوال که آیا میوم روده در تشدید کبد چرب نقش دارد؟ گفت: این موضوع صحیح است و میوم روده می‌تواند باعث تشدید یا التهاب کبد چرب شود.
درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران را مشاهده کنید
دکتر محمدرضا زالی در گفت و گو
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها