محل تبلیغات شما

نتایج جستجو برای عبارت :

مدفوع خونی از علائم زخم پپتیک زخم معده

زخم معده عبارت است از یک زخمِ باز که در سطح داخلی معده و قسمت فوقانی روده‌ی کوچک ایجاد می‌شود. سوزش معده، یکی از شایع‌ترین علائم زخم معده است. در این مقاله به بررسی علائم زخم معده و نحوه‌ی تشخیص و درمان آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
زخم معده نوعی آسیب خوش خیم است، این زخم در ۹۰% مواقع ناشی از هلیکوباکتر پیلوری ایجاد می شود، و استرس آن را تشدید می کند.این زخم معده معمولاً بر روی پوشش معده ایجاد می شود و خونریزی از این زخم موجب مدفوع قیری یا سیاه رنگ می شود.
سرطان کولورکتال
از دلایل کمتر شایع مدفوع خوني، سرطان کولورکتال یا سرطان روده است.این بیماری در ابتدا بدون علائم است اما با پیشرفت بیماری علائمی از جمله اسهال یا یبوست، مدفوع خوني، خستگی و … ایجاد می شوند.
IBD یا بیمار
معده زنبور عسل
 
این ه با تمام کوچکی اش دو معده دارد ، شهد گلهای مکیده شده وارد معده اول می شود که بوسیله دریچه ای به معده دوم مربوط است . معده دوم عملیات گوارشی را انجام می دهد .معده اول را کیسه عسلی یا چینه دان می گویند کلیه مراحل تبدیل شهد به عسل در این معده انجام گرفته و عسل رسیده و آماده شده از طریق خرطوم زنبور به سلولهای مومی شکل ریخته می شود . کیسه عسلی به وسیله دریچه ای به معده دوم ( معده اصلی ) منتهی می شود زنبور عسل در صورت وم جهت تغذ
زخمی باز که در سطحی داخلی معده و قسمت بالای روده کوچک ایجاد می گردد، زخم معده نامیده می شود، اغلب سوزش معده از رایج ترین علائم زخم معده به شمار می رود. علل مختلفی برای زخم معده وجود دارد که عبارتند از؛ عفونت ناشی از باکتری هلیکوباکترپیلوری ، استفاده بیش از حد از مسکن ها مانند ایبوپروفن، آسپرین و ناپروکسن سدیم و. .
هم چنین لازم به ذکر است که مصرف غذاهای تند و استرس نیز باعث تشدید بیماری زخم معده در فرد می شوند. با مطالعه این مقاله علائم زخم معد
بواسیر یا هموروئید یک بیماری مانند واریس است که از گشاد شدن رگ های اطراف مقعد بوجود می آید. علت اصلی آن همین است. بواسیر دو نوع است خوني و غیرخوني. بنده چون دارای سابقه بیش از 25 سال درگیری و غلبه بر این بیماری هستم دارای مدرک دکترای افتخاری در زمینه بواسیر هستم.
علایم:
علائم بواسیر خوني وجود خون تازه و غیر مخلوط در مدفوع و سوزش در نشیمنگاه هنگام دفع است. منظور از خون تازه و شفاف این است که چون محل نشتی خون در نزدیکی مقعد است لذا خوني که به بیرون
همه چیز درباره مدفوع خوني
 
 

خون در مدفوع یعنی خونریزی در دستگاه گوارش شما وجود دارد
 
اگر به دستشویی بروید و مقدار کمی خون روشن تا سیاه را داخل مدفوع خود مشاهده کنید ، خونریزی رکتوم را تجربه می کنید. خونریزی رکتوم دلایل زیادی دارد و می تواند در نتیجه ضعف یا ناهنجاری در ناحیه دستگاه گوارش شما اتفاق بیفتد. بواسیر شایعترین علت خونریزی روده است.
ادامه مطلب
سرطان معده (gastric cancer) به شرایطی گفته می شود که سلول‌های سرطان روی پوشش داخلی معده ایجاد شده باشند.
سرطان معده ممکن است گسترش یابد و از معده به دیگر بخش‌های شکم، به خصوص کبد، ریه‌ها، استخوان، دیواره شکم و گره‌های لنفاوی سرایت کند. در مراحل اولیه علائم سرطان معده بالینی و ملموس نیست.
علائم سرطان معده:
سوزش معده
درد در ناحیۀ بالای شکم
احساس سنگینی در ناحیۀ بالای شکم
دشواری در بلع (دیسفاژی) به‌ویژه در تومورهای ناحیۀ ابتدایی معده
احساس پر بودن
علائم بالینی یرقان پیش کبدی در گربه 
یرقان پیش کبدی اکثرا همراه با کم خوني همولیتیک است. کم خوني باید به صورت حاد و شدید بوده بطوریکه ظرفیت مشخص جذب و ژوگه کردن کبد را در بر می گیرد.
 
مشاوره و آموزش درمان یرقان پیش کبدی در گربه 
 
این حیوانات با علائم ضعف ، افزایش میزان فعالیت قلبی و تنفسی و مرمر قلبی به دلیل کم خوني و مدفوع تیره قهوه ای حضور پیدا می کنند. ادرار با میزان زیاد هموگلبین به رنگ قرمز یا قسمتی به رنگ شرابی تظاهر می کند.
هلیکوباکترپیلوری معده که به اختصار H.pylori هم نامیده می شود نوعی باکتری مارپیچی است که روده کوچک و معده را آلوده می کند. این باکتری ها وارد بدن و دستگاه گوارش می شوند و پس از ورود به غشای معده شما (که وظیفه آن حفاظت از شما در برابر اسیدی است که برای هضم غذا استفاده می شود) آسیب وارد می کند و بعد از آن اسید وارد غشا می شود که همین باعث ایجاد زخم معده می شود. هلیکوباکتر معده عفونت شایعی است که دو سوم از جمعیت جهان گرفتار آن هستند. در ابتدا پزشکان و م
در پی تحقیقات پزشکی جدید در دنیا عوامل اصلی درد دور ناف در ن و مردان مشخص شده است. طبق این تحقیقات صورت گرفته در این مقاله 20 علت احتمالی درد شکمی در ناحیه ناف و همچنین پیشنهاداتی برای درمان آنها را خواهید خواند. از آنجا که علل مختلفی برای درد شکم وجود دارد، در این مقاله زیاد وارد جزئیات نمیشویم. در عوض، شما باید از این مقاله برای پیدا کردن شرایطی که ممکن است به تحقیق بیشتر نیاز دشته باشد استفاده کنید.
چه هنگام باید در مورد درد خود نگران باش
ممکن است پوشک نوزاد را باز کنید و با دیدن رنگ غیرعادی مدفوع او نگران سلامتی کودک شوید. احتمالا خودتان می‌دانید که رنگ مدفوع نوزاد از وضعیت جسمانی او خبر می‌دهد اما قبل از نگرانی بهتر است بدانید که علت چیست و مدفوع نوزاد چه رنگی باید باشد؟ در این مقاله به شما می‌گوییم که علت رنگ‌های مختلف مدفوع نوزاد چیست. همراه ما باشید.
 
سن، نوع غذا و وضعیت سلامتی نوزادان روی رنگ مدفوع آنها اثر می‌گذارد. مدفوع نوزادانی که تازه متولد شده‌اند، سیاه است؛ ا
مشکل رفلاکس معده در کودکان و به خصوص در شیرخوارگان بسیار زیاد دیده می‌شود. در این وضعیت بازگشت محتویات معده به مری مشکلات گوارشی متعددی را برای کودک به وجود می‌آورد و باعث ناراحتی و آزردگی او می‌شود. معمولا رفلاکس معده در کودکان اغلب به دلیل ضعیف بودن اسفنکتر پایین مری آن‌ها اتفاق می‌افتد و علائم آن تا حد زیادی به سن کودک بستگی دارد. روش‌های دارویی و توصیه‌های عمومی مختلفی وجود دارند که به والدین کمک می‌کنند تا رفلاکس معده فرزندشان ر
بیماری مدفوع خوني سگ
وجود خون در مدفوع سگ از بیماری های سگ است که یک علامت هشدار دهنده نیز برای صاحب سگ به شمار می‌آید. بیشترین عامل مدفوع خوني سگ مربوط به انگل‌ها و کرم‌ها روده‌ای و یا کرم‌های قلاب در دستگاه گوارش این حیوان است.
 
مشاوره بیماری مدفوع خوني سگ
 
 
 
این عارضه بسیار خطرناک می‌باشد و در صورت مشاهده این حالت می‌بایست به سرعت به دامپزشک مراجعه شود و تمامی افراد خانواده به مراقبت از سیستم ایمنی بدنشان بپردازند چرا که بیماری ها
فرادید| با وجود اینکه بیش از ۲۵ میلیون از مردمان آمریکا و همچنین صد‌ها میلیون نفر در سراسر جهان از زخم معده در برخی مواقع از طول عمر خود رنج می‌برند، به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، همچنان لازم نیست که مصرف غذا‌های تند را کاهش دهید. بر خلاف باور عمومی، غذا‌های تند باعث ایجاد زخم معده نمی‌شوند. استرس نیز جز عوامل ایجاد کننده زخم معده محسوب نمی‌شود (با این حال در صورتی که شما زخم معده دارید، هر دو مورد نام برده شده می‌توانند علائ
فرهنگ مدفوع چیست ؟
 
هدف
روند
نتایج
سلامت روده
فرهنگ مدفوع چیست؟
کشت مدفوع می تواند به پزشک شما در درک و درمان مشکلات دستگاه گوارش یا دستگاه گوارش شما کمک کند. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است علائم هضم ناخوشایند را تجربه کنید. در بعضی موارد علت عفونت باکتریایی است. پزشک شما می تواند برای بررسی باکتری های مضر از مدفوع ، نمونه مدفوع یا مدفوع خود را سفارش دهد.
فرهنگ مدفوع با تجزیه و تحلیل تخم مرغ و انگل مدفوع متفاوت است. بعضی اوقات لازم است کار
به گزارش ایلنا، با وجود اینکه بیش از ۲۵ میلیون از مردمان آمریکا و همچنین صد‌ها میلیون نفر در سراسر جهان از زخم معده در برخی مواقع از طول عمر خود رنج می‌برند، به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، همچنان لازم نیست که مصرف غذا‌های تند را کاهش دهید. بر خلاف باور عمومی، غذا‌های تند باعث ایجاد زخم معده نمی‌شوند. استرس نیز جز عوامل ایجاد کننده زخم معده محسوب نمی‌شود (با این حال در صورتی که شما زخم معده دارید، هر دو مورد نام برده شده می‌توا
با اینکه درصد کمی از کودکان مشکل مدفوع خوني دارند اما مدفوع خوني نشان دهنده وجود مشکلی در روده آنهاست که باید با پزشک متخصص م کنید. در این پست در مورد علت مدفوع خوني در کودکان و جدیدترین روش درمان سریع آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.
بعضی از والدین با مشاهده مدفوع خوني کودک خود دستپاچه شده و خیلی نگران می شوند. در پاسخ به این نگرش باید گفت با اینکه وجود خون در مدفوع کودکان ممکن است خطرناک باشد اما در اکثر موارد حای نگرانی نیست و
معده درد عصبی اغلب به دلیل فشارهای عصبی ناشی از زندگی پر استرس افراد ایجاد می‌شود. معده درد عصبی نشان دهنده تأثیر ذهن بر بدن است و از جمله مشکلات رایجی است که ممکن است شما هم در طول زندگی خود به آن دچار شده باشید. این بیماری، عارضه‌ای ناخوشایند و دردناک است، با این حال جای نگرانی نیست و با روش‌هایی همچون تغییر سبک زندگی، درمان اضطراب و یادگیری مهارت‌های مدیریت استرس می‌توانید از بروز علائم آن پیشگیری کنید. شناسایی علائم و علل بروز مشکل او
رفلاکس اسید معده زمانی اتفاق می‌افتد که اسید معده‌ی شما به داخل مری برگردد. زمانی که این اتفاق می‌افتد، امکان دارد که شما مزه‌ی ترش مایعی را در انتهای گلوی خود احساس کنید. این موج از اسید معده می‌تواند پوشش مری شما را تحریک و اذیت کرده و باعث بروز سوزش معده، معده درد یا به اصطلاح ترش کردن معده شود.اگر شما به‌ندرت به این مشکل دچار می‌شوید، نیازی نیست برای درمان معده درد تغییراتی اساسی در نحوه‌ی زندگی خود ایجاد کنید. استفاده از داروهای بد
بر اساس گزارش‌های انجمن متخصصان معده و روده آمریکا تقریباً ۴ میلیون نفر از زخم معده رنج می‌برند و از هر ده نفر یک تن در دوره‌ای از زندگی خود به این عارضه مبتلا خواهد شد. و یکی از پیامدهای آن خونریزی می باشد. بنابراین آگاهی از علایم خونریزی معده بسیار مهم است، در ادامه به علائم خونریزی معده اشاره می‌شود.
ادامه مطلب
حس سیر شدگی زودرس، وجود خون در استفراغ، سوء هاضمه و ترش کردن، کاهش اشتها، کاهش وزن، خستگی و ضعف طولانی مدت از علائم بروز سرطان معده است.
متاسفانه سرطان معده در کشور ما بسیار شایع است و میزان ابتلای ایرانیان به این نوع سرطان بیشتر از اکثر کشورهای جهان است.در بعضی بررسی‌های انجام شده سرطان معده به عنوان شایع‌ترین سرطان در مردان و یکی از سه سرطان شایع در ن ایرانی شناخته شده است. علت این امر به خوبی مشخص نیست ولی عادات غذایی به احتمال فراوان
ورم معده
ورم معده و روده و تنگی نفس و تپش قلب ، درمان ورم معده در بارداری ، رژیم غذایی مناسب برای ورم معده ، علائم و نشانه های ورم معده همگی در سایت پارسی زی . با ما با خواندن این مطلب در بخش پزشکی و سلامت همراه باشید.
ورم معده
نام دیگر این بیماری گاستریت
است که در اصطلاح همان التهاب مخاط معده است که ممکن است به علل مختلفی در
معده افراد ایجاد شود.مهم ترین علت ابتلا به این بیماری مصرف الکل است ،
البته مصرف طولانی داروهایی نظیر ایبوپروفن نیز می ت
اگر احساس ضعف و خستگی بیش از حد دارید نتیجه کم خوني (کم خوني ناشی از فقر آهن) است، به احتمال زیاد در این صورت نمیتوانید فعالیتهای عادی خود را نیز انجام دهید.
اگر دچار کم خوني شدید هستید، ممکن است این علائم را داشته باشید: تنگی نفس، ناراحتی قفسه سینه، تپش قلب یا احساس ضعف (بیحالی).
کم خوني یا فقر آهن، ممکن است ناشی از خونریزی واژن، ادرار یا مقعد باشد. با این حال، احتمال اینکه در نقطهای از بدنتان خونریزی داشته باشید ولی متوجه نشوید وجود دارد.
هنگا
زخم اثنی عشر چیست
 
زخم اثنی عشر از نمونه زخم‌های معده است این زخم‌ها به علت اسید معده ایجاد می‌شوند.معده به طور طبیعی برای آسان شدن هضم غذا و از بین بردن باکتری‌ها اسید تولید می‌کند. چون این اسید خاصیت خورندگی دارد، بعضی از سلول‌های دیواره داخلی معده و نخستین بخش روده کوچک (اثنی‌عشر) برای حفاظت از لایه پوشش دهنده معده و اثنی‌عشر، مانع مخاطی طبیعی ترشح می‌کنند. بین میزان اسید تولید شده و مانع دفاعی مخاطی در حالت عادی تعادل وجود دارد،
آبمیوه‌های حاوی شکر: مصرف این نوشیدنی‌ها با معده خالی از آنجا که با شکر تصفیه شده پر شده‌اند، میل شما را به پرخوری در طول روز افزایش داده و باعث ایجاد التهاب در بدن میشوند.
گوجه فرنگی: اگر از ریفلاکس معده یا زخم معده رنج می‌برید، قطعا نباید گوجه فرنگی را به وعده صبحانه خود اضافه کنید. گوجه فرنگی حاوی اسید تانیک است که میزان اسیدیته معده شما را افزایش داده و علائم تان را وخیم تر می کند.
چای و قهوه: مصرف این دو نوشیدنی در وعده‌ای که هنوز معده
علت وجود خون در مدفوع و عوارض خونریزی مقعدی
مشاهده خون در مدفوع از علائم رایج بسیاری از بیماری ها است، که نیاز به بررسی دقیق تر دارد. البته به جز در مواردی نادر، خون در مدفوع خطرناک نبوده و قابل درمان است. پس با مشاهده آن دستپاچه نشده و برای درمان اقدام نمایید. با ما همراه  شوید تا شما را با انواع، عوارض و علت خون در مدفوع آشنا نماییم :
 انواع خونریزی مقعد
انواع خونریزی از مقعد به این شرح است :

ملنا (مدفوع سیاه رنگ) : این نوع خونریزی موجب می شود،
علت وجود خون در مدفوع و عوارض خونریزی مقعدی
مشاهده خون در مدفوع از علائم رایج بسیاری از بیماری ها است، که نیاز به بررسی دقیق تر دارد. البته به جز در مواردی نادر، خون در مدفوع خطرناک نبوده و قابل درمان است. پس با مشاهده آن دستپاچه نشده و برای درمان اقدام نمایید. با ما همراه  شوید تا شما را با انواع، عوارض و علت خون در مدفوع آشنا نماییم :
 انواع خونریزی مقعد
انواع خونریزی از مقعد به این شرح است :

ملنا (مدفوع سیاه رنگ) : این نوع خونریزی موجب می شود،
علت وجود خون در مدفوع و عوارض خونریزی مقعدی
مشاهده خون در مدفوع از علائم رایج بسیاری از بیماری ها است، که نیاز به بررسی دقیق تر دارد. البته به جز در مواردی نادر، خون در مدفوع خطرناک نبوده و قابل درمان است. پس با مشاهده آن دستپاچه نشده و برای درمان اقدام نمایید. با ما همراه  شوید تا شما را با انواع، عوارض و علت خون در مدفوع آشنا نماییم :
 انواع خونریزی مقعد
انواع خونریزی از مقعد به این شرح است :

ملنا (مدفوع سیاه رنگ) : این نوع خونریزی موجب می شود،
 
مشاهده خون در مدفوع از علائم رایج بسیاری از بیماری ها است، که نیاز به بررسی دقیق تر دارد. البته به جز در مواردی نادر، خون در مدفوع خطرناک نبوده و قابل درمان است. پس با مشاهده آن دستپاچه نشده و برای درمان اقدام نمایید. با ما همراه  شوید تا شما را با انواع، عوارض و علت خون در مدفوع آشنا نماییم :
 انواع خونریزی مقعد
انواع خونریزی از مقعد به این شرح است :

ملنا (مدفوع سیاه رنگ) : این نوع خونریزی موجب می شود، مدفوع رنگی سیاه و قیری به خود گرفته و بد ب
اسپاسم معده انقباضات عضلات شکمی (ABS) ، معده یا روده است. بسته به اینکه کدام قسمت از بدن دچاراسپاسم باشد ،ممکن است درد درعضله معده یا گرفتگی معده احساس شود. در بیشتر موارد ، اسپاسم معده بی ضرر است ، اما می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد. یکی از عاا معمول اسپاسم معده، بارداری است.
ادامه مطلب
مشاهده خون در مدفوع از علائم رایج بسیاری از بیماری ها است، که نیاز به بررسی دقیق تر دارد. البته به جز در مواردی نادر، خون در مدفوع خطرناک نبوده و قابل درمان است. پس با مشاهده آن دستپاچه نشده و برای درمان اقدام نمایید. با ما همراه  شوید تا شما را با انواع، عوارض و علت خون در مدفوع آشنا نماییم :
 انواع خونریزی مقعد
انواع خونریزی از مقعد به این شرح است :

ملنا (مدفوع سیاه رنگ) : این نوع خونریزی موجب می شود، مدفوع رنگی سیاه و قیری به خود گرفته و بد بو
علائم و نشانه های سرطان معده کدامند؟ چه عواملی باعث ابتلا به سرطان معده می شود ؟ آیا مردان بیشتر از ن به این نوع سرطان مبتلا می
شوند؟ پاسخ را در ادامه خواهید خواند.
 
سرطان معده چیست؟
نوعی سرطان است و شایع ترین فرم آن، آدنوکارسینوم یا سرطان غددی در معده است. سرطان معده را می توان رشد بدون کنترل سلول های بدخیم در معده دانست .سرطان معده سالیانه باعث مرگ حدود یک میلیون نفر در سرتاسر جهان می شود.
سرطان معده در مردان پس از سرطان ریه شایعتری
در ورودی معده شما، یک دریچه عضله ای حلقه ای شکل، وجود دارد، که اسفنکتر مری پایین (LES) نامیده می شود به طور معمول، LES بعد از عبور مواد غذایی بسته میشود اگر LES به طور کامل بسته نشود، اسید تولید شده توسط معده، می تواند به مری نفوذ کند این، می تواند سوزش سر دل را ایجاد کند ؛ اگر علائم رفلاکس اسید معده ،بیش از دو بار در هفته اتفاق افتد، شما بیماری رفلاکس اسید دارید، همچنین به عنوان بیماری ریفلاکس معده (GERD) شناخته می شود ، این بخش از سلامت نمناک به توضی
زخم معده چیست؟
زخم های معده، زخم های دردناکی در دیواره معده هستند. زخم معده نوعی زخم گوارشی است. زخم معده زمانی به وجود می آید که لایه ضخیم مخاط که از معده در برابر اسیدهای گوارشی محافظت میکند، نازک شود. این امر به اسیدهای گوارشی امکان تجزیه بافت های پوشاننده معده را داده و ایجاد زخم میکند. زخم معده به آسانی قابل درمان است، اما در صورتی که درمان مناسب برای آن صورت نگیرد، وخیم خواهد شد. زخم معده به‌خصوص اگر براثر مصرف مسکن‌ ایجاد نشده باشد،
امان از نفخ معده 
امان از درد 
امان از غصه های بی پایانی که آخرش به درد معده ختم میشود 
غصه را دل خورد رو زخم را معده
پ ن: روم به دیوار باید بالا بیارم ولی خواهرم همش تو خونه س و نگران میشه و تا وقتی بالا نیارم معده دردم بهبود پیدا نمی کند.
الانم تو ماشین کرمانشاه نشستم منتظر مسافرم 
علل درد و سوزش معده می تواند فراتر از ریفلاکس و زخم معده باشد
دلایل بسیاری به جز لیست ذکر شده در بالا وجود دارد که می تواند به درد و سوزش معده کمک کند ؛ در اینجا چندین موارد از شایع ترین علل ایجاد حس سوزش معده وجود دارد که به شما کمک می کند تا مشکلتان را حل کنید.
ورم معده:
ورم معده یک نوع سوزش، آسیب و التهاب معده است. علایم رایجش شامل احساس سوزش پس از غذا یا هنگام دراز کشیدن، تهوع، نفخ شکم، درد شکمی، که و از دست دادن اشتها می باشد.

ادامه مطل
مدفوع” واژه دیگری برای اجابت مزاج” است. ممکن است که خونریزی از دستگاه گوارش به دو صورت در مدفوع دیده شود. خون قرمز روشن و مدفوع سیاه شبیه قیر.
خون قرمز روشن در این موارد ممکن است دیده شود:
• بر روی دستمال توالت پس از تمیز کردن خود• در کاسه توالت پس از اجابت مزاج• در سطح مدفوع یا مخلوط با مدفوع خوداما مدفوعهایی که شبیه قیر بنظر می رسند معمولا بواسطه خونریزی شدید در قسمت فوقانی سیستم گوارش ایجاد می شوند.
ادامه مطلب
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها