محل تبلیغات شما

نتایج جستجو برای عبارت :

رژیم غذایی سالم چیست ؟

رژيم غذايي سالم چيست و چه ویژگی‌های دارد ؟ رژيم غذايي سالم با سلامتی انسان رابطه تنگاتنگی دارد و تاثیر زیادی در کیفیت زندگی انسان‌ها می‌گذارد. یک رژيم غذايي سالم رژيمی است که به حفظ سلامت عمومی بدن کمک کرده و آن را بهبود بخشد. همچنین باید تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند. تغذیه سالم به معنای محدودیت غذايي و محروم کردن خود از غذاها نیست. بلکه به معنی بهبود سلامتی، انرژی بیشتر و تقویت روحیه شما است. رژيم غذايي ما باید حاوی غذاهای متن
به کمک یک رژيم غذايي طبیعی و سالم در مدت 14 روز می توانید 7 کیلو وزن کم کنید. شاید شما هم مثل بسیاری از افراد باور نکنید که با یک رژيم غذايي خاص می توان 7 کیلوگرم در 14 روز وزن کم کرد، خیار گیاهی سالم و مفید بوده که میل شدید به غذا را کاهش داده و از پرخوری جلوگیری می کند.
ادامه مطلب
 
را تغذیه سالم مهم است ؟غذا خوردن سالم کمک خواهد کرد که تعادل مناسبی از ویتامین ها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی دریافت کنید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا احساس بهتر و انرژی بیشتری داشته باشید. و می تواند به شما کمک کند تا استرس خود را بهتر کنترل و مدیریت کنید، تغذیه سالم یکی از بهترین کارهایی است که شما می توانید برای جلوگیری و کنترل بسیاری از مشکلات بهداشتی، انجام دهید از جمله:بیماری قلبیفشار خون بالادیابت نوع 2برخی از انواع سرطان
 
تغ
در سال های اخیر، رژيم غذايي اتکینز، به یکی از محبوب ترین رژيم ها غذايي تبدیل شده است؛ اما قبل از اینکه شما هم از این رژيم غذايي برای کم کردن وزنتان استفاده کنید، بهتر است که با همه تاثیرات بالقوه آن آشنا شوید.
رژيم غذايي اتکینز چيست؟
این رژيم غذايي، روی افزایش مقدار پروتئین ها و چربی ها و همچنین کاهش محسوس میزان کربوهیدرات مصرفی، تکیه دارد که موجب افزایش میزان متابولیسم، بالا بردن سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن می شود.
رژيم غذايي اتکینز، به 4
از قدیم گفتن عقل سالم در بدن سالم است. پس تصمیم گرفتم یک رژيم غذايي سالم همراه با ورزش را در پیش بگیرم.
احتمالن در کنارش دنبال یک کار جدید هم باشم. کلا جابجایی کاری با این اوضاع مملکت کار راحتی نیست به خاطر همین می خوام برای مصاحبه کاری خودم را آماده کنم. امیدوارم موفق بشم.
آیا این رژيم برای کاهش وزن مؤثر است؟
 
رژيم لاغری جهانی یک برنامه غذايي انعطاف پذیر است که در انگلیس سرچشمه گرفته است.
این امر به منظور تشویق رفتارهای سالم مادام العمر ، باعث ایجاد غذای متعادل با لذت های گاه به گاه می شود و شامل شمارش کالری یا محدودیت در خوردن غذا نیز می شود.
در سالهای اخیر ، رژيم لاغری جهان در ایالات متحده بسیار محبوب شده است.
مطالعات متعددی نشان می دهد که ممکن است برای کاهش وزن و تغییر رفتارهای سالم مؤثر باشد ، اما برخی از نق
رژيم‌ لاغری هندی سنتی و سالم
رژيم‌های غذايي گیاهی هندی بر مواد غذايي تازه و تصفیه‌نشده و کامل که ایده‌آل‌ترین مواد غذايي برای رسیدن به کاهش وزن و سلامتی مطلوب هستند، تأکید دارند. حدود ۸۰٪ از جمعیت این کشور هندو هستند. هندوئیسم آیینی است که رژيمغذايي گیاهی یا شیرگیاهخواری (lacto-vegetarian) را توصیه می‌کند. رژيمغذايي سنتی هند بر مصرف زیاد گیاهانی مانند سبزیجات، حبوبات و میوه‌ها و کاهش مصرف گوشت تأکید دارد. البته امروزه چاقی به مشکل رو
درتنظیم یک برنامه غذايي سالم سه نکته را همیشه در ذهن داشته باشید:
تعادل، تنوع و میانه روی
برنامه غذايي سالم
 
.تعادل: یک رژيم غذايي متعادل (استفاده از حداقل تعداد واحدهای مورد نیاز از هر گروه غذايي) تضمین کننده دریافت مواد مغذی مورد نیاز است.
تنوع: طیف وسیعی از غذاهای متنوع را مصرف کنید. هیچ غذايي به تنهایی تأمین کننده مواد مغذی مورد نیازتان نیست. از هر گروه غذايي، انواع غذاهای متنوع را انتخاب کنید.
میانه روی: میانه روی در هر کاری کلید موفقیت
چگونه تغذیه ی سالمی داشته باشیم ؟
تغذیه سالم ارتباط تنگاتنگی با سلامتی انسان دارد و هر چیزی که با سلامتی انسان ارتباط داشته باشد دارای اهمیت است. تغذیه سالم به معنای محدودیت های شدید غذايي ، لاغر ماندن و یا محروم کردن خودتان از غذاهایی که دوست دارید نیست.


بلکه به معنی حس عالی بودن، داشتن انرژی بیشتر، بهبود سلامتی و روان سالم شما است. اما با استفاده از این نکات ساده که در بخش تغذیه سالم در " نوین کالا روز" خواهیم گفت ، می توانید رژيم غذايي خو
به طور کلی میزان کالری دریافتی معمول در بین افراد سالم بدون اضافه وزن، روزانه برای هر مرد 2400 و برای هر زن 2000 کالری است. در رژيم کانادایی این مقدار کالری دریافتی روزانه به 600 واحد کاهش پیدا می کند.
عوارض و ایرادات رژيم کانادایی
مهمترین عارضه رژيم کانادایی را می توان افت قند خون و سرگیجه عنوان کرد. این امر به دلیل کمبود قندها و کربوهیدرات ها در منوی غذايي است.
احساس گرسنگی پیوسته هم از ایرادات و عوارض بزرگ این رژيم است که خلق و خو را عوض می کند و
یک رژيم سالم می‌تواند به طور قابل توجهی علائم افسردگی را کاهش دهد. این اطلاعات نتیجه‌ی سودمند یک متاآنالیز از چندین کارآزمایی بالینی است.
محققان معتقدند که یک رژيم غذايي ضعیف می‌تواند منجر به ضعف روانی شود. زمینه‌های مشکلات سلامت روان پیچیده است؛ ولی برخی محققان پیشنهاد کرده‌اند رژيم غذايي به همان میزان که برای شناخت مشکلات قلبی، غدد درون ریز و گوارشی مهم است، برای روانشناسی نیز مهم است.
ادامه مطلب
رژيم دو روزه یک برنامه کاهش وزن است که نتایج چشمگیری در هنگام رژيم فردی برای 2 روز متوالی در یک هفته را نشان می دهد. 5 روز باقی مانده از هفته شامل رژيم غذايي به سبک مدیترانه ای است. نویسندگان، دکتر میشل هاروی و پروفسور تونی هاول پس از انجام آزمایشات بالینی که نشان داد والدین آنها وزن خود را با این رویکرد کاهش داده اند و ثابت نگه داشته اند، این برنامه غذايي را منتشر کردند.
دو روز با مقدار کم کربوهیدرات
از آنجایی که فقط دو روز متوالی از رژيم غذايي
آیا رژيم غذايي قهوه برای کاهش وزن موثر است ؟
 
رژيم قهوه یک برنامه رژيم نسبتاً جدید است که به سرعت محبوبیت خود را پیدا می کند.
این شامل نوشیدن چندین فنجان قهوه در روز و در عین حال محدود کردن کالری شما است.
برخی افراد موفقیت رژيم کوتاه مدت در کاهش وزن را با رژيم گزارش داده اند. با این حال ، برخی از نقاط ضعف قابل توجهی دارد.
این مقاله به بررسی رژيم غذايي قهوه ، از جمله مزایای احتمالی آن ، کاهش مصرف دارو و همچنین سالم بودن آن می پردازد.
رتبه بندی امت
خوردن غذا خوردن سالم در کودکان
 
غذاهایی که می خورید تأثیرات زیادی بر سلامتی و کیفیت زندگی شما دارد.
اگرچه غذا خوردن سالم می تواند نسبتاً ساده باشد ، افزایش "رژيمهای غذايي" محبوب و روند رژيم غذايي باعث سردرگمی شده است.
در حقیقت ، این روندها اغلب از اصول اساسی تغذیه که مهمترین آنها هستند ، منحرف می شوند.
این یک راهنمای دقیق مبتدی برای تغذیه سالم ، مبتنی بر جدیدترین علوم تغذیه است.
چرا باید سالم بخورید؟تحقیقات برای پیوند بیماریهای جدی با رژيم
چه رژيم غذايي  برای سلامت قلب مفید است
متخصصان تغذیه و سلامت برای داشتن قلبی سالم مصرف برخی از انواع سبزیجات را توصیه می‌کنند.درصورتیکه
تمامی مردم دنیا از رژيم‌های غذايي سالم و سرشار از فیبر که شامل سبزیجات
است مصرف کنند از تعداد قابل توجهی از موارد ابتلا به بیماری‌های قلبی
پیشگیری خواهد شد.
ادامه مطلب
5 غذا جلوگیری از آایمر
موارد زیادی وجود دارد که می تواند به شما در ورزش کردن مغز و سالم نگه داشتن آن کمک کند ، اما اینقدر شناخته شده نیست که در رژيم غذايي شما نقش اساسی داشته باشد. یک مطالعه جدید نشان داد که یک رژيم غذايي خاص ، به نام رژيم غذايي MIND ، ممکن است خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهد.
 
عناصر اصلی مغذی را که باید در برنامه رژيم غذايي خود برای یک مغز قوی و پیشگیری از سایر موارد داشته باشید ، را در ادامه مطلب دنبال کنید.
ادامه مطلب
ذائقه‌ی کودک مثل یک خمیر بازی در دست شماست که هر طور بخواهید، می‌توانید به آن فرم دهید. شما می‌توانید ذائقه‌ی کودک را به سمت سالم‌خواری یا ناسالم خواری سوق دهید که هر کدام اثر متفاوتی در رشد کودک خواهد داشت. اگر سبد غذايي شما جایی برای مصنوعات و مواد غذايي ناسالمی چون چیپس، پفک، نوشیدنی‌های مصنوعی، کیک‌های طعم‌دار و… نداشته باشد و محصولات طبیعی و سالم، سبد غذايي خانواده‌ی شما را پر کرده باشد، می‌توانید امیدوار باشید که کودک شما به خ
یک رژيم غذايي سالم و مغذی برای سلامت یک زن باردار و کودک ضروری است. آنچه که او می خورد یا می نوشد به طور کامل بر سلامت او و نوزاد اثر می گذارد. برنامه رژيم بارداری شامل مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی و خوردن یک منبع سالم غذايي است. حفظ رژيم غذايي سالم بسیار مهم است. فقدان رژيم غذايي مناسب، عادات غذا خوردن کم ارزش و افزایش وزن بیش از حد باعث کاهش سلامت کودک می شود و ممکن است منجر به عوارض بارداری یا زایمان شود، بنابراین اولویت اول برای ن با
نتایج مطالعات اخیر محققان کلینیک مایو در روچستر نشان می‌دهد رژيم غذايي مملو از گیاهان، خطر نارسایی قلبی را تا 41 درصد کاهش می‌دهد.
در این مطالعه رژيم غذايي مبتنی بر گیاهان با رژيم غذايي حاوی مواد سرخ‌شده و فراوری شده و مملو از نوشیدنی‌های شیرین مقایسه شده است و نشان می‌دهد رژيم غذايي حاوی مواد گیاهی خطر بروز نارسایی قلبی را کاهش می‌دهد.
به گرزارش پایگاه خبری یورک الرت،نارسایی قلبی یا نارسایی مزمن قلب زمانی رخ می‌دهد که قلب نمی‌تواند ج
این تصور وجود دارد که با جذب بالای کلسیم استخوان ها قوی تر و محکم تر خواهند شد، غافل از این که مصرف کلسیم به تنهایی کافی نیست و در کنار آن باید سبک زندگی سالم از جمله رژيم غذايي سالم را رعایت کرد.


به گزارش : وقتی صحبت از سلامت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان به میان می آید، همه به یاد کلسیم می افتند.
ادامه مطلب
به
همراه هر رژيم غذايي جدید، یک‌ سری قوانین تازه در مورد چگونگی پیروی از
یک رژيم غذايي سالم ارائه می‌شود. اگرچه برخی از این رژيم‌های غذايي ممکن
است واقعا به افراد بسیاری کمک کنند اما مهم است که بدانید از نظر تحقیقات
علمی، چه دستورالعمل هایی
ادامه مطلب
مصرف غذاهای پرچربی سالم خیلی بیشتر از آنچه که فکرش را میکنید برای شما مفید است.
آیا می دانید نیاز روزانه بدن تان به چربی چقدر است و در طول روز باید چه مقدار چربی دریافت کنید؟ آیا می دانید کدام یک از انواع چربی سالم تر است؟ در این مقاله به هر آنچه نیاز است در مورد چربی ها بدانید، می پردازیم. با ما همراه باشید.
آیا زمانی را که همه فکر می کردند چربی یک منبع ناسالم در رژيم غذايي است، به یاد دارید؟ اما اکنون خیلی چیزها تغییر کرده ‌است.  ما اکنون می
رژيم غذايي Clean 9 چيست؟ 
 
چه کار می کند و کار می کند؟Clean 9 یک رژيم غذايي و سم زدایی است که قول می دهد به شما در کاهش وزن سریع کمک کند.
رژيم هایی که نوید کاهش سریع وزن را می دهند می توانند بسیار محبوب باشند.
با این حال ، بسیاری از افرادی که آنها را امتحان می کنند قادر به کاهش وزن نیستند.
این یک بررسی عینی از رژيم غذايي Clean 9 است.
رژيم غذايي Clean 9 چيست؟رژيم غذايي Clean 9 یک رژيم سم زدایی نه روزه برای کاهش سریع وزن است.
این یک برنامه کم کالری است که بر استفاده
یک سیستم ایمنی قوی کمک می کند که فرد سالم نگه داشته شود. آیا غذاهای خاص می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند؟ پاسخ مثبت است. ادغام غذاهای خاص در رژيم غذايي ممکن است سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. به دنبال کشف غذاهایی که سیستم ایمنی را تقویت می کنند در این مطلب می توانید با ۹ تا از بهترین خوراکی های مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن آشنا می شوید.
سیستم ایمنی بدن شامل سلول ها، پروتئین ها، اندام ها و بافت هایی است که بدن را در مقابل آسیب های میکرو
چرا خارج کردن باد معده برای شما مناسب است
 
حتی اگر غالباً شرم آور تلقی شود ، گوزن زنی یک اتفاق طبیعی و طبیعی است. این محصول جانبی سیستم گوارش در محل کار است. در حقیقت ، گوزن برای بدن شما سالم و مفید است.
بدن شما به عنوان بخشی از تجزیه و فرآوری مواد غذايي ، گاز تولید می کند. همچنین هنگام خوردن غذا ، جویدن یا بلع هوا هوا را بلعید.
تمام این گازها و هوا در دستگاه گوارش شما ایجاد می شود. مقداری از آن به طور طبیعی جذب می شود ، اما گاز باقیمانده به نوعی ب
برنامه تعمیر 21 روزه به محاسبه مقدار کالری مورد نیاز هر فرد و همچنین به تعیین اختصاص بودجه و کمک در پی ‌گیری برنامه کاهش وزن، کمک می‌کند. اگر کسی بگوید که می ‌توانید تنها در حدود سه هفته تقریباً 7 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید، هر کسی که ناامیدانه به دنبال کاهش وزن باشد، کنجکاو خواهد شد. طبق یک نظرسنجی انجام‌ شده توسط گوگل، این برنامه کاهش وزن، رایج ‌ترین رژيم غذايي در طول سال 20 بود. برنامه تعمیر 21 روزه ترکیبی از تغییرات رژيم غذايي و ورزش اس
چرا فرت کردن برای شما مناسب است ؟
چرا گوسفند سالم است؟
حتی اگر غالباً شرم آور تلقی شود ، گوزن زنی یک اتفاق طبیعی و طبیعی است.
این محصول جانبی سیستم گوارش در محل کار است. در حقیقت ، گوزن برای بدن شما سالم و مفید است.
بدن شما به عنوان بخشی از تجزیه و فرآوری مواد غذايي ، گاز تولید می کند. همچنین هنگام خوردن غذا ، جویدن یا بلع هوا را بلعید.
تمام این گازها و هوا در دستگاه گوارش شما ایجاد می شود. مقداری از آن به طور طبیعی جذب می شود ، اما گاز باقیمانده به
سبک زندگی نقش بسیار بزرگتری در سوزاندن چربی شکم ایفا می کند. داشتن رژيم غذايي سالم و دور ماندن از استرس نقشی اساسی در چربی سوزی دارد. در کنار این دو پیاده روی می توانید عاملی برای کوچک شدن شکم شما باشد.
 
پور توصیه می کند برای حفظ سلامت بدن و به حداکثر رساندن پتانسیل چربی سوزی بدن حداقل 6 روز در هفته به مدت نیم ساعت یا بیشتر پیاده روی سریع داشته باشید. ورزش منظم و پیوسته در طولانی مدت به همراه رژيم غذايي سالم و نوشیدن مایعات چربی سوز از جمله چ
برای داشتن زندگی سالم چه باید کرد؟
زندگی سالم و راه های مراقبت از خود و برای داشتن یک زندگی شاد چه باید کرد و دوست داشتن خود و سبک زندگی سالم را در نمناک ببینید.
12 تغییر کوچک برای سبک‌ زندگی سالم ‌تر
12 تغییر کوچک برای سبک‌ زندگی سالم ‌تر :۱. روزتان را با حرکات کششی شروع کنید. ۱۵-۱۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید و کمی حرکات کششی انجام دهید.
راه‌هایی برای داشتن سبک زندگی سالم - اقتصاد آنلاین
سبک زندگی سالم چیزی است که همه افراد به دنبال آن
گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از  نیمروز : مواد مغذی برای مادران پس از زایمان چه چیزهایی هستند؟ بهترین رژيم غذايي پس از زایمان چيست؟ مواد غذايي مضر برای مادران پس از زایمان.در طول بارداری ممکن است کمی اضافه وزن کسب کنید و شاید بخواهید پس از زایمان این کالری‌های اضافه را کم کنید. اما آیا می‌دانید چیزی مهم‌تر از تمرکز بر کاهش وزن‌تان وجود دارد؟‌ بله، رژيم غذايي‌تان – دانستن این که چه بخورید و چه نخورید بسیار مهم است. نه تنها به کسب مجدد
برنامه غذايي خود را سالم انتخاب کنید
رژيم درمانی در دیابت، یک برنامه غذايي صحیح و اصولی است که به شما در کنترل قند خون و تنظیم سوخت و ساز کلی بدن کمک می کند. در اینجا  از برنامه ریزی وعده های غذايي تا شمارش کربوهیدرات ها به شما نکاتی را خواهیم آموخت. رژيم درمانی در دیابت به معنای خوردن سالم ترین غذاها به میزان متعادل، برحسب تدبیر مشاور تغذیه و داشتن وعده های غذايي مرتب است.عناصر اصلی غلات کامل، سبزیجات، میوه ها، لبنیات و پروتئین هاست. در حقیق
کاهش وزن
اولین قدم برای کاهش وزن تصمیم قطعی فرد برای حل این مشکل است. زیرا فرد در طول درمان خود بیشترین نقش را ایفا میکند. بهترین راه برای کاهش وزن و رها شدن از چاقی گرفتن رژيم کم کالری در کنار یک برنامه ورزشی منظم می باشد اما در بعضی از مواقع به دنبال یک راه حل برای لاغری سریع می گردیم تا بتوانیم حداکثر وزنمان را کاهش دهیم .
راه‌های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد.بعضی از افراد رژيم غذايي سخت و کوتاه مدت را برای کم کردن وزن اضافی خود انتخاب
چطور رژيم غذايي سالم بگیریم؟
 رژيم غذايي کم کربوهیدرات می‌تواند در چربی زیاد باشد ( مانند پاستا ، نان و برنج ) که منبع مهمی از انرژی هستند .
در حالی که ممکن است وزن خود را در این نوع رژيم غذايي از دست بدهید ، آن‌ها اغلب در پروتئین و چربی بالا هستند که می‌تواند شما را بیمار کند .
رژيم غذايي کم کربوهیدرات همچنین می‌تواند موجب عوارض جانبی نظیر تنفس بد ، سردرد و یبوست شود .
Arens می‌گوید : " It's پیشنهاد شده‌است که محتوای پروتئین بالا این رژيم غذايي ا
قهوه منبع آنتی اکسیدان ها
 
 
 
 
قهوه در رژيم غذايي غربی، بزرگترین منبع آنتی‌اکسیدان‌ها‌ محسوب می‌شود:

در فرهنگ غربی، برای کسانی‌ که از رژيم غذايي استاندارد پیروی می‌کنند، قهوه سالم‌ترین جنبه‌ی این رژيم محسوب می‌شود. دلیل این امر، وجود مقادیر سرشار آنتی‌اکسیدان در قهوه است. آنتی‌اکسیدان‌ها نقش مهمی در پیشگیری از سرطان، پیری پوست و غیره دارند. در واقع، بررسی‌ها نشان می‌دهد که اغلب مردم، بیش از میوه‌ها و سبزی‌ها، از قهوه، آنتی‌
در این مطلب با کمک چند متخصص ن و زایمان از مجلات معتبر پزشکی دنیا، شما را با دلایل اسهال در بارداری و درمان های بی خطر خانگی آشنا می کنیم.
علت های اسهال در دوره بارداری
۱-حساسیت غذايي
اگر در دوره بارداری، بوی گوشت یا قهوه باعث حالت تهوع شما می شود، حساسیت غذايي دارید. اگر بدن نتواند این مواد غذايي را هضم کند فورا آنها را دفع می کند که این عمل همان اسهال است.
این حساسیت ها تا پایان سه ماهه اول بارداری ادامه دارد. سعی کنید غذاهایی بخورید که به
رژيم غذايي اتکینز یک رژيم کم کربوهیدرات است که معمولاً برای کاهش وزن توصیه می شود.
طرفداران رژيم غذايي اتکینز ادعا می کنند شما می توانید هر اندازه پروتئین و چربی که می خواهید بخورید و لاغر شوید، مشروط بر این که از خوردن غذاهای پر کربوهیدرات خودداری کنید.
در 12 سال  گذشته و پس از آن بیش از 20 مطالعه نشان داده اند که رژيم های کم کربوهیدرات بدون نیاز به محاسبه کالری برای کاهش وزن مؤثر هستند و می توانند منجر به بهبود سلامتی شوn
 
ادامه مطلب رژيم غذا
دلیل شما برای خوردن غذاهای حاوی فیبر بالا چيست؟ کاهش وزن، کاهش قند خون و مبارزه با یبوست و … می تواند دلیل استفاده از خوراکی فیبردار باشد. بعد از مطالعه این مطلب با رژيم غذايي با فیبر بالا، نمونه 7 روزه و نکات مهمی آموزشی در اینخصوص آشنا می شوید.
خواص فیبر
خوردن فیبر بیشتر با کاهش وزن، باکتری سالم روده، منظم تر شدن فعالیت روده (معروفترین آنها)، یک قلب سالم و کاهش خطر ابتلا به دیابت همراه است.
به طور متوسط، افراد از 28 گرم فیبر توصیه شده فقط 16 گر
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی