محل تبلیغات شما

نتایج جستجو برای عبارت :

استراحت بین تایم های مطالعه

یکی از اشتباهاتی که بچه هاي کنکوری توی سال کنکور شون انجام می دن اینکه مدت زیادی پشت سر هم و بدون اینکه استراحت کنن مطالعه می‌کنن
توجه کنید که ذهن ما وقتی که به صورت پی در پی در حال فعالیت باشه خسته میشه و وقتی که یه مدتی میگذره شما متوجه میشید تمرکز کامل واسه مطالعه ندارید و همش احساس بدی بهتون دست میده
مثلاً یه مطلب و چندین بار میخونید
مثلاً روی یک نکته چند دقیقه طولانی تمرکز می کنید 
به خاطر همین این کار هم وقتتون هدر میده هم باعث میشه که ا
اصول مطالعه و یادگیرى‏ :
عمدتاً در زمان امتحان، براى بهبود و افزایش یادگیرى، باید اصول زیر رعایت گردد: 
اصول پیش از شروع مطالعه
1- تعیین هدف و انگیزه 2- تعیین مدت لازم‏3- تعیین مقدار مطالعه‏4- انتخاب محیط مناسب‏5- اجتناب از امورى مانند پر بودن معده، اضطراب‏هاى نابه جا و تخیلات‏ اصول هنگام مطالعه:
1-مطالعه فعال و جدى‏2- حفظ آرامش‏3- در صورت امکان یادداشت بردارى نکات مهم‏4- برخورد سؤالى با مطالعه آموختنى‏5- ترک افکار منفى‏6- تمرکز حواس‏7- اس
افزایش تمرکز
لوازمی که باعث حواس پرتی شما می‌شوند مثل تلویزیون، گوشی و کامپیوتر را کنار بگذارید و بیشتر مطالعه کنید. سعی کنید چیزهاي جدید یاد بگیرید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.
جایی آرام برای مطالعه خود در نظر بگیرید. اگر فرزند خردسال دارید، او را تحت مراقبت شخص دیگری بگذارید و برای خودتان یک جلسه مطالعه بدون وقفه بگذارید.
استراحت
بعد از مطالعه چند دقیقه چشمان‌تان را ببندید و استراحت کنید. سعی کنید در این چند دقیقه به هیچ عنوان حواس‌تان پ
ضعیف شدم ,راه درمانش چیه?اراده 
باید صبح زود بیدار شم و با بیماری تنبلی بجنگم ,بخونم بخونم بخونم با قانون ۲۵ دقیقه ۵ دقیقه استراحت باز بخونم تا ۲ ساعتم کامل بشه 
بعد از دو ساعت ,میتونم بیشتر استراحت کنم مثلا بیست الی سی دقیقه بخوابم ,ورزش کنم ,اهنگ گوش بدم ,با کسی حرف بزنیم,براش پیام بذارم یا مطلب بنویسم.
دوباره دوساعت بخونم و باز سی دقیقه استراحت کنم . 
و باز دو ساعت بخونم
حالا سه تا دوساعت خوندم و مقداری هم استراحت کردم افرین 
خوب حالا میت
افزایش تمرکز
لوازمی که باعث حواس پرتی شما می‌شوند مثل تلویزیون، گوشی و کامپیوتر را کنار بگذارید و بیشتر مطالعه کنید. سعی کنید چیزهاي جدید یاد بگیرید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.
جایی آرام برای مطالعه خود در نظر بگیرید. اگر فرزند خردسال دارید، او را تحت مراقبت شخص دیگری بگذارید و برای خودتان یک جلسه مطالعه بدون وقفه بگذارید.
برای رسیدن به حداکثر تمرکز این تمرین ها را انجام دهید!
استراحت
بعد از مطالعه چند دقیقه چشمان‌تان را ببندید و استراحت
روش استراحت کردن در دوران بارداری
دوران بارداری لذت بخش خواهد بود اگر بدانید که این دوران را چگونه بگذرانید.یکی از مشکلات خانم هاي باردار خوابیدن و استراحت کردن است اما نگران نباشید ما به شما می گوییم چگونه استراحت کنید
به ادامه بروید
ادامه مطلب
صدام زد ، گفت گلی اگه خسته ای میتونی استراحت کنی ، امروز جمعه س استراحت کن ، ازش تشکر کردم و گفتم یک ساعت و خرده ای خوابیدم و فکر میکنم کافی باشه . اما اون نمیدونه چیزی که تو ذهنم تکرار میشه اینه " دختر بسه ، تو یه عمره که داری استراحت میکنی بسه ، اینبار به خاطر بابات دیگه بس کن "
◀️ صبح ها بیشتر سعی در یادگیری مطالب داشته باشید.
◀️ درس هايی را که نیاز به مرور دارند ؛ ترجیحا به شب موکول کنید.
◀️ بلافاصله پس از غذا خوردن با شکم پر مطالعه نکنید.
◀️ قبل و بعد از مطالعه، حتما استراحت کنید.
◀️ هنگام هیجان هاي عصبی ،ترس ،خشم اضطراب وکینه وناراحتی مطالعه نکنید؛زیرا تمرکزندارید.
◀️ برای مطالعه شوروشوق واشتیاق فراوان داشته باشید. 
◀️ درحالت خستگی وبی خوابی مطالعه نکنید، چون برای مطالعه تمرکزحواس ندارید.
◀️ انتظار بی ج
بیشتر خانم‌هاي باردار می‌توانند در دوران بارداری فعالیت‌هاي روزانه‌شان
را داشته باشند، اما بعضی هم مجبورند به دستور پزشک معالج‌شان مدتی از
دوران بارداری‌ و یا حتی تمام آن را استراحت کنند که می‌تواند از یک
استراحت جزئی روزانه تا استراحت مطلق متفاوت باشد.البته دلایل
گوناگونی برای استراحت دوران حاملگی مطرح می‌شود که بارداری چندقلویی، خطر
زایمان زودرس، ابتلا به بیماری‌هاي خاص، سابقه سقط جنین مکرر و . از جمله
آنهاست. مثلا بیماری پ
اگر کیست مویی خود را با روش لیزر عمل کرده باشید, بعد از عمل کیست مویی نیازی به استراحت ندارید و به محض تمام شدن عمل لیزر می توانید مرخص شوید و به کارهاي عادی هر روزه خود برسید. اما در روش عمل هاي جراحی باید کمی استراحت داشته باشید.
اگر جراحی شما به روش باز باشد باید مدت زیادی را تا ترمیم حفره خالی سپری کنید. مدت زمان استراحت هم هفته ها و ماه ها طول خواهد کشید. ولی برای جراحی بسته بعد از عمل کیست مویی لازم نیست استراحت مطلق داشته باشید, یا به صورت
اصل این روش ترکیبی از 20 ثانیه ورزش و 10 ثانیه استراحت است. به یاد داشته باشید:20 ثانیه ورزش و 10 ثانیه استراحت, نه بیشتر و نه کم تر. شما به یک تايمر یا برنامه ای نیاز دارید تا بتوانید این قانون را دنبال کنید.
این فواصل زمانی تنظیم می شوند، تا ماهیچه هاي ما در حالت غیرهوازی با حداکثر قدرت برای 20 ثانیه ورزش کند و 10 ثانیه استراحت کند. این زمان ریکاوری است که ماهیچه ها نیاز دارند.
تعیین زمان مناسبِ استراحت بين ست ها و تمرینات
 
 
 
تعیین زمان مناسب برای استراحت بين ست ها و تمرینات خیلی مهم است به این دلیل که در صورت زیاد بودن استراحت، به عضلاتتون به اندازه کافی فشار وارد نمیشه، و در صورتی که خیلی کم باشه بیش از حد بهتون فشار وارد میشه و ممکنه در مواردی از حال برید و یا آسیب ببينید. 
با توجه به فاکتورهاي زیر، زمان استراحت بين ست ها و تمرینات از ۰ الی ۵ دقیقه متغییر می باشد:
• حداکثر تعداد تکرار تمرینات:
فرض کنید در برنامه
 
تمرینی ساده و هرمی که همه عضلات شما را درگیر خواهد کرد.
 
ابتدا با یک اسکوات شروع کنید، سپس یک عدد بارفیکس انجام دهید، بلافاصله پایین آمده و یک عدد شنا انجام دهید، همین روال را با اضافه کردن یک عدد به تعداد حرکات ادامه دهید تا جایی که نتوانید یکی از ست ها را کامل کنید. دوباره استراحتی کنید و سپس این روال را به سمت پایین ادامه دهید. برای مثال کسی که این روال را تا ۴ ست می تواند ادامه دهد:
۱ اسکوات
۱ بارفیکس
۱ شنا
(استراحت)
۲ اسکوات
۲ بارفیکس
۲ شنا
می گفت آلمانیا واقعا پنج روز هفته رو کار می کنن و دو روز تعطیل رو استراحت مطلق. اصلا سمت کار نمیرن. این الگو کاملا درسته،تعطیلات آخر هفته برای خود خود خود آدمه. تو این دو روز باید دو قدم از شلوغی تمام هفته و پرکاری و سر و کله زدن فاصله گرفت، فضای ذهنی رو عوض کرد تا استراحت کنه و شنبه با قدرت بیش تر سر کار برگرده.
اگر می خواهید فوت و فن مطالعه مفید را بیاموزید توصیه می کنیم از این روش هاي موثر پیروی کنید تا بهتر و بیشتر از قبل از مطالعه کردن لذت ببرید در ادامه با ما همراه باشید

برای مطالعه مناسب باید قبل از آن استراحت مناسب داشته باشید و نکات زیر را برای افزایش راندمان رعایت کنید.
– ابتدا کمی از زمانتان را به یادداشت افکار مزاحم و تفکر در مورد آنها اختصاص دهید. علت اینکه خیلی از این افکار هنگام مطالعه به ذهن خطور می کند این است که فرصت تفکر بر روی آنها
صندلی راحت مناسب استراحت و تماشای فیلم برای فروش
صندلی راحت مناسب استراحت و تماشای فیلم برای فروشمدل 2914لطفا پیام ندید و حتما تماس بگیرید تا برای گرفتن پاسخ سوالاتتون مستقیم به اپراتور شرکت وصل بشید.با تشکر.تولیدات اداری تکسازانشماره تماس: 09912433906
1-معنی آیه 9 سوره زمر را بنویسید.
2-مطالعه از چه طرقی صورت می گیرد؟
3-چگونه شیوه یادگیری خود را بهتر کنیم؟
4-یادگیری چیست؟
5-،نیمی از موفقیت است.
6-چه کسی مانند کشتی سرگردانی است؟
7-برای افزایش تمرکز و حواس باید چه کارهايی انجام دهیم؟
8-هر ساعت مطالعه در روز با چند ساعت مطالعه در شب برابرست؟
9-روش پس ختام را توضیح دهید.

پاسخ سوالات
1-آیا آنهايی که می داند با آنهايی که نمی دانند برابرند.
2-از طریق  خواندن کتاب ، رومه ، مجلات یا از طریق اینترنت و م
خب این درس اول علوم دبستانه :)))
اما چند تا سؤال
اولین هدف معلم چیه؟
کتاب خوب چه کتابیه؟
خب فعلا اونا را ول کنید یه سؤال دیگه
دانمشند کیه؟
خب دانشمند کسیه که دانش را میمنده! نه؟
اون طور که از ظاهر امر پیداست مهمترین کار دانشمند مطالعه است. اما نه اون مطالعه، انواع و اقسام مطالعه
مطالعه به کمک کتاب، مطالعه به کمک معلم، مطالعه به کمک مشاهده مستقیم
پس مطالعه فقط کتابخوانی نیست. مطالعه یه فرآیند هدفمند و مستقله
هسته داخلی مطالعه و هدف اولی مطالعه چ
المان‌هاي تمرینی دوریان یتس
 
زمانی که ست‌هاي تمرینی را عادی اجراء می‌کردم، به‌میزانی که عضله‌ام بتواند برای ست بعدی ۱۰۰ درصد تلاش خود را به‌کار بگیرد بين ست‌ها استراحت می‌کردم. بين ست‌ها به ساعت نگاه نمی‌کنم یا ثانیه‌شماری هم نمی‌کنم. میزان استراحت تا حدود زیادی بستگی به میزان انرژی دارد که در ست قبلی صرف کرده‌ام. اگر مثلاً ست قبلی‌ام، ۲۰ تکرار پرس پا بوده، شاید قبل از اجراء ست بعدی ۴ الی ۵ دقیقه استراحت کنم تا عضله‌ام کامل ریکاو
فکر کن پدربزرگ خودت
خدا را خوش می آید که او را به کار بگیری؟!
آن هم کارهاي بزرگ مملکتی! آن هم کارهاي اجرایی!!
چرا نمی گذارید پیرمردهايمان استراحت کنند؟
همین الآن 70 سال را رد کرده؛ الآن باید کنار فرزندان و نوه هايش در حال استراحت باشد؛ اما ما باز هم به او رأی می دهیم و او را به کار وادار می کنیم!
انصاف هم خوب چیزی است!!!
 
قرار گذاشتم که واسه کار بعد از هر ۵۰۰ کلمه کمی استراحت کنم و بعد ادامه بدم؛ بیشتر از هر روش دیگه ای برام موثر بوده و کارایی خیلی بهتر شده. البته برای متون زیر ۱۰۰۰ کلمه بعد از نوشتن نصفش استراحت و بعد ادامه. 
این روزا درگیر کارم و پیج و اینا. برنامه هام زیادتر میشن و این خوشحالم میکنه خیلی. خداروشکر از همه چی واقعا. :)
از جمله نشانه هاي آشکار و هشدار دهنده ورزش بیش از حد می توان به مواردی مانند خستگی و دردهاي عضلانی غیرعادی اشاره کرد.ورزش یکی از پایه هاي حفظ سلامت بدن انسان است. اما در شرایطی که برخی افراد ورزش نمی کنند یا به میزان کافی این کار را انجام نمی دهند، برخی دیگر ممکن است در انجام آن زیاده روی کنند. برخی نشانه ها می توانند نسبت به انجام بیش از حد ورزش به شما هشدار دهند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران ، سندرم ورزش بیش از حد، شرایطی است که بر ا
۱. علاقه به موضوع مورد مطالعه یکى از علل مهم ایجاد تمرکز و دقت در حین مطالعه است.
۲. هماهنگى اراده و تخیل نیز در این رابطه کارساز است؛ به عبارت دیگر، چشمان فرد بر صفحه‌ی کتاب و افکارش در حال پرواز به دوردست‏ها نباشد.
۳. برخى مسائل جسمى و روحى نیز می‌‏تواند تمرکز فرد را بر هم زند؛ مانند گرسنگى، تشنگى، سردرد یا سایر دردها، نگرانى و اضطراب.
۴. برخى مسائل محیطى نیز از عوامل برهم‌زننده‌ی تمرکزند: سر و صداى زیاد، نور زیاد یا کم، لباس نامناسب و. .
۵
یادمه تو دوران فرجه ی امتحان علوم پایه ، بعد ناهار جمع کردن تمرکزم خیلی سخت بود ، پلک‌هام سنگین میشدن و دلم می‌خواست پنجره رو باز کنم و زیر پتو مچاله بشم و حداقل یک ساعت بخوابم . تايم بعد ناهار من همزمان بود با زمانی که آقای باغبون می‌اومد تا کارهاي باغچه پشتی که دقیقا رو‌به‌روی پنجره ی اتاق منه رو انجام بده ، صدای آهنگ شاد افغانی اش هم اون قدر بلند بود که من به وضوح می‌شنیدم اش ‌‌. یادمه چند بار با دیدنش از پشت پنجره در حالی که من اینور حسا
مطمئنا بعد از یک روز کاری پر تنش و پر از استرس هیچ چیز مانند یک مکان
ساکت و آرام برای استراحت نمی‌چسبد. حال اگر این استراحت همراه با یک ماساژ
ملایم باشد دلچسبی آن نیز دو چندان خواهد شد. یک ماساژ خوب و اصولی
می‌تواند تمامی استرس‌ها و خستگی‌هاي بدن ما را به کل از بدن دور کرده و
احساس آرامش و راحتی را به ما هدیه دهد.
ادامه مطلب
چهار روز است احساس می‌کنم که گویی به کار سخت و رنج آوری مشغولم. سخت‌تر و تلخ‌تر از هر کاری، استراحت ندارد، شبانه روزی است! یک دقیقه هم مهلت نمی‌دهد، بی‌طاقتم کرده است. در عمرم از هیچ کاری این چنین کوفته نشده‌ام، این چنین به فغانم نیاورده است. اصلاً هیچ وقت نمی‌دانستم احساس نکرده بودم که "ننوشتن" هم کاری است و حالا می‌فهمم که چه کار طاقت فرسایی است. سه چهار روز است که مدام بدون لحظه‌ای بیکاری، دقیقه‌ای استراحت، دارم نمی‌نویسم امشب دیگر
تا یه ذره سر کلاس وقت پیدا میکنم برای استراحت ذهنم پرواز میکنه میره اون دور دورا نمیفهمم چی میشه که یهو میفهمم تايم استراحت تموم شده!در این حد حواس پرت =)
یه صداهاي عجیب غریبی منو بیخیال همه چی کردن،وقتی دراز میکشم اینگار از کف پاهام کم کم بی حس میشه و رفته رفته خوابم میبره متوجه نمیشم تا کجای بدنم این کرخی پیش میره اما واقعا معرکه س!شاید به خاطر ایمی پرامین باشه نمیدونم.
خیلی کار دارما خیلی ولی هیچکار نمیکنم!!!قبلا اگر 50 درصد کارارو انجام میدا
سلام
دیروز یه روز خیلی پرکار داشتم. خیلی خوب همه چی پیش رفت. عالی بوئ. هم تو محل کارم کلی مطلب جدید یاد گرفتم. هم وقتی برگشتم خونه هم خوب استراحت کردم و هم خوب مطالعه کردم. 
میخوام با همین فرمون برم جلو
از خودم الان خیلی راضیم.
عادت‌هاي غلط در مطالعه چیست؟برای کسب یک رتبه‌ی خوب، فقط زیاد بودن ساعت مطالعه کافی نیست بلکه باید خوب درس بخونید.✋قدم اول برای خوب درس خوندن، تمرکز داشتن موقع مطالعه است و بهترین راه برای افزایش تمرکز، پرهیز از کارهايیه که باعث از بين رفتن تمرکز می‌شن. مثل: ‌.درازکشیدن موقع درس خوندن:چون دراز کشیدن باعث کسل شدن و سنگین شدن چشم‌ها و در نهايت خوابیدن می‌شه.راه رفتن موقع درس خوندن:موقع راه رفتن همه کاری میشه کرد به جز تمرکز کردن برای درس خ
امروز خواستم برای امتحان دوشنبه شروع کنم
هرچندکه فردا هم وقت هست ولی حقیقتا این ترم دیگه حوصله ی اعتراض زدن و پیاده روی تا دفتر استاد رو ندارم
یه فکر خوب به سرم زد!
ساعت مچی قدیمیم رو بستم به دستم تا حواسم باشه وقت استراحت بين مطالعه م بیشتر از چندساعت نشه
آخر شبی متوجه شدم بند ساعتم باز شده و یه جایی افتاده
شروع بدی نبود، ولی فردا مجبورم کل کتاب فارماکولوژی کاتزونگ رو بخونم
فکر کن پدربزرگ خودت
خدا را خوش می آید که او را به کار بگیری؟!
آن هم کارهاي بزرگ مملکتی! آن هم کارهاي اجرایی!!
چرا نمی گذارید پیرمردهايمان استراحت کنند؟
همین الآن 70 سال را رد کرده؛ الآن باید کنار فرزندان و نوه هايش در حال استراحت باشد؛ اما ما باز هم به او رأی می دهیم و او را به کار وادار می کنیم!
انصاف هم خوب چیزی است!!!
 
خب، وی پس از چندروز استراحت دادن به خود و جشن گرفتن پایان امتحانات به این نتیجه رسید که بهتر است کتابهاي مظلوم درسی را بجای کتابهاي داستان مطالعه کند تا وقتی مریض سوال پرسید مانند یک حیوان زحمتکش در گل گیر نکند!
+از فردا دوباره بخشهاي جذاب ن پرخطر و زایشگاه و نوزادان شروع خواهد شد ^_^
+حرف یکی از استادان ترم یک در گوشش زنگ میخورد: از اینجا به بعد درس نخوندنت گناهه، گناهه، گناهه 
خب دوستان عزیز بعد از این که من 8هفته از بارداریم گذشت و پیش متخصص رفتم به من گفتن جفتت پایین هست و پس از اون لکه بينی هاي من شروع شد. جالبه روز قبلش مشکلی نداشتم اما بعد از گفتن دکتر لکه بينی هاي من و استراحت مطلق(دراز کشیدن در کل روز و فقط برای دستشویی رفتن بلند شدن) شروع شد☺.9 ماه استراحت خیلی سخته اونم برای من که هروز میرفتم بیرون. خب دیگه هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.
 
 
دوره استراحتچون در دوره تولید از هرگونه جابجایی و فعالیت غیرطبیعی در محیط مولدها باید اجتناب کرد؛ لذا عمده کارهاي مربوط به مدیریت مولد در دوره استراحت انجام می‌گیرد:پرکنی.مبارزه با انگلهاي خارجی مثل کـک، شپش، کنـه بوسیله افشانه‌هاي ضدعفونی.مبارزه با انگلهاي داخلی مثل کرم نواری و کرم پهن بوسیله دارو.واکسیناسیون در برابر بیماریهايی مثل ادرارسبز، تورم‌ روده، نیوکاسل.نکته: در 3 مورد بالا مشاوره با متخصص اامی است چون معالجات نادرست ب
باید دانست ریزش موی ارثی بیشتر در مردان مشاهده میشود اما در ن نیز وجود دارد. در ازای هر پنج مرد مبتلا به این بیماری ، سه زن نیز مبتلا هستند.
برای ریزش موی ارثی طبیعی هیچ درمانی وجود ندارد ، اما درمان ممکن است باعث کندی یا متوقف کردن ریزش مو شود.
برای جلوگیری از از بين رفتن بیشتر درمان زودهنگام بهترین کار را می کند .
چرخه رشد و استراحت مو
مانند پوست و ناخن ، موهاي ما چرخه  دوره ای  از رشد و استراحت دارد. ریزش بیش از حد مو در هر زمان ممکن است رخ
موقع مطالعه باید خیلی حواستو جمع کنی، چون از فصل دوم به بعد، درست وقتیکه فصل اول رو با موفقیت پشت سر گذاشتی و تازه افتادی روی دُور یادگرفتن و لذت بردن، یک صدای درونی شبیه این: "خب دیگه عزیزم! حالا یکم بلند شو استراحت کن!" غیرمستقیم ازت میخواد کتابو ببندی و بری! و این رفتن همان و برنگشتن نیز همان! لطفا گول این صدا رو نخورید و همونطور مصمم برای فصول بعدی کتاب برنامه ریزی کنید.
 در رابطه با تشویق دانش آموزان و اولیاء جهت عضویت مجلات رشد و پیوند از طریق نامه و پیامک توسط مدیر آموزشگاه اطلاع رسانی شد . تعدادی دانش آموزان مجلات رشدرا ثبت نام کردند و تعداد ی مجله نیز توسط مدرسه خریداری شد جهت اهداء جوائز به دانش آموزان در زمینه هاي مختلف در برنامه هاي آغازین و مناسبتها و دانش آموزانی که اولیاء آنها با آموزشگاه همکاری دارند وچند جلد نیز در اختیار کلیه همکاران قرار گرفت جهت تشویق کلاسی  .نزدیک کتابخانه باز آموزشگاه ایس
فیلمهاي نصب و راه اندازی 97
فیلم هاي تولید محتوا سال 97
فیلم هاي درس دانش فنی پایه دهم
فیلم هاي نقشه کشی فنی با رایانه
فیلم کارگاههاي آموزشی طراحی و پیاده سازی شبکه هاي کامپیوتری
فیلم کارگاههاي نصب و راه اندازی شبکه و سخت افزار 
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها